Robobuilder 5720T

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • 4 899,00 zł

Zestaw Robobuilder 5720T zawiera 16 serwomechanizmów i umożliwia konstrukcję robotów o różnych kształtach. W zestawie są instrukcje do zbudowania Humanoida, Dinozaura i Psa, ale każdą z konstrukcji można z łatwością przeprojektować lub zbudować zupełnie nowego robota.

RoboBuilder 5720T to duży brat RQ-HUNO: jest wyższy, zawiera silniejsze serwomechanizmy, więcej czujników i oferuje więcej możliwości montażu. Specjalna czarna metalowa obudowa oznacza specjalne dodatkowe cechy jak Bluetooth i czujniki: przyspieszenia, odległości i dźwięku! Obecność modułu Bluetooth pozwala na bezprzewodową obsługę robota: bezprzewodowe programowanie, kontrolę oraz sterowanie za pomocą aplikacji dostępnej dla urządzeń z systemem Android. Pół przezroczysta obudowa serwomechanizmów umożliwia podejrzenie pracy mechanizmów. Ponadto dwukolorowe diody LED wbudowane w każdy serwomechanizm ułatwiają szybką wizualną diagnozę. Dzięki nim można również dodać dynamiki do ruchu robota – każda dioda może być niezależnie zaprogramowana tak, aby ruchy
i podświetlenie robota stworzyły spójną choreografię. RoboBuilder umożliwia zaprogramowanie robota zarówno dla początkujących i zaawansowanych użytkowników – sterownik jest kompatybilny z wieloma platformami o różnych stopniu zaawansowania.
Zestaw Robobuilder 5720T zawiera 16 serwomechanizmów i umożliwia konstrukcję robotów o różnych kształtach. W zestawie są instrukcje do zbudowania Humanoida, Dinozaura i Psa, ale każdą z konstrukcji można z łatwością przeprojektować lub zbudować zupełnie nowego robota.

System montażu złączy – prosty i niezawodny montaż
Opatentowany system montażu złączy pozwala na szybki montaż robota. Łącza są wystarczająco mocne, żeby wytrzymać wymagające sekwencje ruchów. Różnorodność złączy ułatwia prototypowanie robotów o różnych kształtach i usprawnia rozbudowanie i eksperymentowanie z kształtami.

Przezroczysta obudowa robota i serwomechanizmów
Przezroczyste obudowy pozwalają zobaczyć wnętrze robota i podejrzeć pracę mechanizmów. Dzięki temu można zobaczyć poruszające się przekładnie w trakcie jak robot realizuje program. Dodatkowo każdy serwomechanizm wyposażony jest w dwukolorowe diody LED (czerwoną i niebieską), dzięki którym można przeprowadzić szybką wizualną diagnozę mechanizmów połączonych ze sobą. Można je również zaprogramować, żeby zapalające się diody współgrały z ruchem robota.

Czujniki: odległości, przyspieszenia, dźwięku
RoboBuilder posiada wbudowany mikroprocesor i może być wyposażony w 3 różne sensory: dźwięku, odległości (do wykrywania przeszkód) i przyspieszenia.
Zestaw 5720T zawiera pełen zestaw sensorów (3 czujniki): czujnik dźwięku wykryje głośne odgłosy, czujnik odległości pomoże w uniknięciu przeszkód, czujnik przyspieszenia wykryje upadek robota. Robot zbudowany z zestawu 5720T posiada opcję automatycznego podniesienia się po wykryciu upadku (wystarczy przycisnąć ‘#’ + STOP, żeby umożliwić automatyczny tryb podniesienia się). Można również zaprogramować własną reakcję w odpowiedzi na sygnał z czujników.

Bezprzewodowe, zdalne sterowanie
Zestaw 5720T Black Edition zawiera standardowy pilot na podczerwień oraz moduł Bluetooth, które pozwalają na zdalną kontrolę robota z użyciem urządzeń z systemem Android. Robot wyposażony jest w gotowe programy, więc może zostać uruchomiony zaraz po złożeniu. Dodatkowo można zaprogramować własne ruchy
i zachowania, które mogą być aktywowane za pomocą pilota lub telefonu/tabletu Android. Aby skorzystać z funkcji zdalnego sterowania z wykorzystaniem urządzenia Android należy pobrać darmową aplikację Free Remote Control App, dostępną w Android Markecie. Ponadto, początkujący użytkownicy mogą bezprzewodowo programować robota wykorzystując Microsoft Robotics Development Studio, natomiast zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z protokołu szeregowej komunikacji oraz bibliotek .Net – również bezprzewodowo.

Programowanie dla początkujących i zaawansowanych użytkowników.
• Dla początkujących:
Robot wyposażony jest w gotowe do uruchomienia programy. Po złożeniu robota można od razu go uruchomić i rozpocząć zabawę. Dodatkowo można dodać nowe ruchy i zachowania (reakcje na sygnały z czujników) wykorzystując proste w obsłudze graficzne programy:
- MotionBuilder jest wykorzystany do utworzenia i dodania nowych ruchów robota, korzystając z metody „catch-and-play”
- ActionBuilder to graficzny program dla początkujących, za pomocą którego tworzy się proste zachowania robota np. unikanie przeszkód, podnoszenie się po upadku itp.
- Microsoft Robotics Development Studio – z wykorzystaniem obszernej instrukcji RoboBuilder MSRDS Manual użytkownik krok po kroku zostanie przeprowadzony przez proces korzystania z tego rozbudowanego środowiska graficznego. Dzięki niemu można zaprogramować dodatkowe reakcje np.: reakcja na komendę głosową, kontrola robota za pomocą klawiatury komputerowej, kontrola robota za pomocą joysticka i wiele innych.
• Dla zaawansowanych:
- Protokół RBC Serial Protocol (kontrola i odpytywanie czujników
i serwomechanizmów robota w czasie rzeczywistym). Z jego pomocą można utworzyć program oparty na praktycznie każdym języku (Ruby, Python, PHP itp.). Robot komunikuje się z PC w czasie rzeczywistym, umożliwiając pełną kontrolę nad samym robotem oraz urządzeniami zewnętrznymi.
- Microsoft Visual Studio .Net – dostępne jest wiele bibliotek MSRDS oraz Open Source .Net Libraries opracowana przez społeczność związaną
z RoboBuilder. Zapewniają one możliwość pełnej kontroli poprzez PC.
Biblioteki enkapsulują protokół komunikacyjne RBC Serial Protocol
w przystępny i prosty w użyciu sposób.
- Interpretator BASIC – alternatywny firmware umożliwiający programowanie RoboBuilder w BASIC
- WinAVR C – przykładowe kody programu dostępne są na stronie producenta oraz na stronach społeczności open source
Zaawansowana technologia
RoboBuilder wyposażony jest w system sterowania RBC (oparty na ATMEGA128) umożliwiający wgranie i odtwarzanie programów robota. Dodatkowo zapewnia kompleksową obsługę protokołu komunikacyjnego, kiedy wymagane są interakcje z robotem lub sterowanie z zewnętrznego urządzenia (jak komputer lub urządzenie Android). Wszystkie serwomechanizmy korzystają z regulatora PID oraz są połączone w sekwencji umożliwiającej łatwą i niezawodną kontrolę i prosty montaż
a także ewentualne rozbudowanie systemu. Robot może składać się z maksymalnie aż 253 mechanizmów w sekwencji. Zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać bezpośrednio z 1 analogowego portu i 2 portów DIO kontrolera oraz z odpytywania bezpośrednio poprzez protokół szeregowy (w zestawie 5720T porty DIO przeznaczone są na diody LED). Możliwe jest podłączone dodatkowych czujników lub urządzeń zewnętrznych do robota. Główny kontroler wyposażony jest w port I2C.
Akcesoria i dodatkowe zestawy
Robota można dostosować do indywidualnych potrzeb z wykorzystaniem zestawów dostępnych na rynku takich jak: chwytaki, zestaw metalowych części, umocnione przedramiona i wiele innych.
Zestaw zawiera:
• inteligentny system sterowania (z wyjściem dźwięku)
• 16 bloków inteligentnych modułów napędu z metalowymi przekładniami
• czujnik odległości, przyspieszenia i dźwięku
• 11 szt. części ciała (7 typów)
• 71 szt. wspólnych części (12 typów)
• 20 szt. przewodów
• Kabel PC RS-232
• Zasilacz
• Pilot zdalnego sterowania
• Zestaw śrub i nakrętek
• Instrukcja obsługi
• Oprogramowanie CD
• kolorowe diody LED
• Adapter USB-Serial port
• moduł Bluetooth.